zpět

Důležité informace pro účastníky CVVZ

Souhrn informací a nejposlednějších novinek pro účastníky CVVZ najdete v tomto článku. Témata: Doprava, Ubytování, Stravování, Odborné programy – konference, Oddílové vlajky, Březové lístky, Název organizace v profilu, Co nezapomenout. Čtěte pozorně…

Důležité!!
Veškeré registrace do programů, změny stravování a ubytování končí v neděli 10. 11. Po tomto datu už budeme schopni řešit jen minimální výjimky přímo na místě. Prosíme tímto o ohleduplnost a uzavření změn do tohoto data. 

Doprava na akci:
S ohledem na vlakovou výluku mezi Jaroměří a Náchodem doporučujeme naplánovat cestu vlakem přes Týniště nad Orlicí. Prosíme, abyste si pro větší skupiny předem zajednali skupinové jízdenky na konkrétní spoje, protože je to jediná cesta, jak ČD zjistí, které vlaky má posílit. Jinak hrozí přeplnění spojů a nekomfortní cestování.
Jízda autem do Náchoda také není snadná, víme o semaforech a objížďkách kolem Svitav (trasa od Brna) a hlavně o semafory řízené dopravě u Holohlav (mezi HK a Jaroměří), tam počítejte s cca 30 min. zdržením. Objet je to možné z Hradce přes Nové Město nad Metují. V Náchodě pak sjeďte z hlavní cesty (Pražská) vlevo na Českoskalickou a dále podle přiložené mapky před areál CVVZ. Dobrá zpráva je, že pro vás máme zajištěno vyhrazené parkoviště v těsné blízkosti škol v Mlýnské ulici, kde budete moci parkovat o víkendu bezplatně. 

Ubytování:
Podařilo se nám pro účastníky preferující více soukromí a dostupnou sprchu získat internát ve vzdálenosti 541 metrů – 8 minut chůze. Pokoje jsou dvou až čtyřlůžkové, všechny vybavené soc. zařízením. Aby cena zůstala dostupná, je nutné mít vlastní spacák a prostěradlo, (ideálně i polštářek). V takovém případě je cena za noc 150 Kč, cena za víkend 300 Kč. Pokud potřebuješ plný komfort – pokoj s povlečenými lůžkovinami-je to možné zařídit, cena je pak 300 Kč/noc. Ručník je vždy třeba mít vlastní. Toto ubytování je třeba urychleně objednat. U skupin do 6 osob je možné navíc domluvit spaní na pokojích ve vlastním spacáku a na karimatce, pak je cena pro takového účastníka 50 Kč/noc, výhodou je vlastní sprcha s teplou vodou a více soukromí. Tyto požadavky zasílejte urychleně na info@cvvz.cz. V internátu budeme mít trvalou službu, takže bude stále dostupný. 

Stravování:
Při registraci při příchodu od nás každý obdrží dvě obložené housky na zahnání prvního hladu (1 se šunkou, 1 se sýrem). Snídaně budeme vydávat v jídelně v ZŠ Komenského. Obědy a večeře se vydávají ve školní jídelně v Raisově ulici. Pro lektory, VIP a starší účastníky budeme mít zajištěno všechno stravování přímo v ZŠ Komenského, tuto informaci obdrží při registraci.
Pro vegany, vegetariány a celiaky máme zajištěnou speciální stravu, která se bude připravovat a vydávat v ZŠ Komenského. Ta je na objednávku mailem za příplatek 200 Kč a její nabídku najdete na webu v záložce Speciální stravování: https://www.cvvz.cz/spstrava. Platba se provádí předem na účet s uvedením ID a jména účastníka, abychom věděli počet porcí. Pro ten případ v profilu zaškrtněte „nechci jídlo“, aby se nám odečetly porce ve školní jídelně. 

Programy:
Navazujeme na CVVZ Šumperk a Hlinsko a připravujeme ve spolupráci s ČRDM a NIDV programy odborné konference VIZE 2030, kde předpokládáme účast zejména lídrů organizací a oddílů. Výstupem konference bude sborník se závěry pro MŠMT a ČRDM, které budou reflektovat potřeby a směřování neformálního vzdělávání v dětských a mládežnických organizacích a mohou napomoci jejich prosazování do platné legislativy v ČR. Protože tyto programy byly přidány až v posledních dnech, prosím, vyhledejte si je a registrujte se do nich, máte tak možnost ovlivnit dění v ČR v této oblasti. Velkým tématem je např. uvolňování vedoucích na letní tábory, pojištění odpovědnosti, spolupráce na úrovni Krajů a dostupnost tzv. šablon pro NNO.
I do ostatních nových programů se lze registrovat do 10. 11., poté až na místě konání. Zkontroluj proto, prosím, svoje přihlášení do programů a využij nově vložených zajímavých programů. 

Oddílové vlajky:
Stejně jako na CVVZ 1994 budeme mít na závěrečném ceremoniálu v hale slavnostní vlajkoviště. Je tam možnost vyvěsit vlajky všech zúčastněných oddílů a organizací. Pokud takovou máte, přivez jí, prosím, s sebou. Předáš jí organizátorům při registraci proti podpisu a po skončení ceremoniálu si jí opět převezmeš. Věříme, že vlajky dotvoří slavnostní atmosféru CVVZ. Děkujeme. 

Březové lístky BL:
CVVZ je jistě skvělá příležitost k udělování Březových lístků. Pokud tuto pedagogickou hru dosud neznáš, rozhodně navštiv web brezovylistek.cz, kde se dozvíš vše potřebné. Na naší CVVZ bude zelený stánek BL umístěn hned za prostorem registrace, takže ho nemůžeš minout. Tam budou stále lidé ochotní poskytnout rady i materiály včetně odznaků BL. Pro CVVZ budeme mít připravený tematický udělovací dekret, který můžeme vytisknout v barvách příslušných stupňů, také tam budou přítomni nositelé vysokých stupňů BL, kteří jistě podpoří svým podpisem případné návrhy (Bobřice, Nemo, Tatanka, Kolčava a další). Koordinaci plánovaných udělování během CVVZ, zejména na závěrečném ceremoniálu, má na starosti Tereza Tylerová (mail Tereza.Tylero­va@seznam.cz, tel. 604822096) z našeho týmu. Protože ceremoniál je časově detailně naplánován, potřebujeme předem vědět, kdo a kolik BL má v plánu udělovat. Prosím, informujte o tom Terezu předem, nejpozději během CVVZ do soboty 17,00. Ona s vámi domluví scénář udělování. Děkujeme za pochopení. 

Kontrola údajů o organizaci v profilu:
Zkontroluj si, prosím, údaje o vysílající organizaci ve svém profilu. Např. DUHA-Špunti, DUHA odd. Špunti, Špunti DUHA se ve statistice organizací projeví jako 3 různé organizace. Správně je Organizace DUHA, oddíl-středisko Špunti. Pokud má organizace/oddíl IČO – uveď ho. Děkujeme za nás i všechny budoucí organizátory CVVZ, kteří se snaží marně dopočítat, kolik organizací bylo na CVVZ zastoupeno.

Nezapomenout!!!:

  • Uhradit včas registrační poplatek, ubytování na internátu a speciální stravování, vždy uváděj své ID a jméno, protože jinak platby nejdou identifikovat!!!
  • Přezůvky
  • Doporučujeme čelovku, nebo alespoň baterku – zejména pokud máš večerní programy venku a pro přechody mezi školou a jídelnou, halou – lze zakoupit ve stánku Liman přímo na CVVZ
  • Reflexní pásku či jiné reflexní prvky na oblečení či na batohu
  • Oddílovou vlajku
  • Tvůj odznak BL, pokud jsi nositelem
  • Kartu na slevu na vlak
  • Objednat si skupinovou jízdenku a místenky na vlak včas!!
  • Máš-li fotografie z historických ročníků 1965–2010, určitě je přivez, oscanujeme je do archivu CVVZ a hned je vrátíme, díky!